УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Чернігівській області

» Протидія корупції » Фінансовий контроль (Протидія корупції) » ДО УВАГИ СУБЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ!

ДО УВАГИ СУБЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ!

Подання е-декларацій за 2021 рік призупинено на період дії воєнного стану. Проте на розгляді в Верховній Раді перебуває законопроект про відновлення електронного декларування, який може бути ухвалений найближчим часом. Тому рекомендуємо суб’єктам декларування зареєструватись та пройти онлайн-курс «Декларуйся – 2022», який доступний на навчальній платформі Study.NAZK. Цей курс допоможе Вам нагадати та систематизувати алгоритм дій під час заповнення і подання декларації та правильно заповнити декларацію, повно і коректо відобразити відомості, як того вимагає закон. Даний курс містить відео щодо заповнення розділів декларації.

Також, задля належної підготовки до декларування пропонуємо детально ознайомитись з рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції викладені в роз’ясненні НАЗК № 11 від 29.12.2021 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, за посиланням – https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/.

Крім того, вважаємо за необхідне звернути Вашу увагу на наступне:
1. Перед початком роботи з Реєстром декларацій переконайтеся у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.
2. Завчасно переконайтеся у наявності доступу до Реєстру, правильної електронної пошти та чинності кваліфікованого електронного підпису, перевірте строк дії сертифіката КЕП. Звертаємо Вашу увагу, що в разі зміни КЕП, після отримання нового КЕП необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua/login і скористатись посиланням: «Я змінив свій особистий ключ».
3. Не затягуйте початок заповнення декларації, оскільки декларації заповнюються та подаються в електронному вигляді. У випадку одночасної роботи в системі
дуже великої кількості осіб, система може видавати помилку доступу. У разі таких перебоїв в роботі системи декларація може бути подана з порушенням строку, встановленого Законом, за що встановлена відповідальність.
4. Перевіряйте усю інформацію, яку вносите до декларації, одержуйте документальне підтвердження, зберігайте усі документи.
5. Заповнюйте декларацію уважно і у декілька етапів, зберігайте чернетки. Переконайтеся у тому, що декларація відображається в Реєстрі як подана.
6. Якщо після подання декларації виявили у ній помилку, виправте її.
7. Нагадуємо, що з новою формою декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядком її заповнення
можна ознайомитись за посиланням - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0987-21#Text. НАЗК не лише оновило форму, заклавши підказки у назви граф і полів,
але і затвердило Порядок її заповнення.

За технічною допомогою по роботі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого
самоврядування, необхідно звернутись за номером телефону: +38(044) 200-06-94 або на адресу електронної скриньки для розв’язання технічних питань: support@nazk.gov.ua.

Слід пам’ятати, що несвоєчасне подання декларації та/або зазначення в декларації недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.