УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Чернігівській області

» Прес-центр » відеогалерея » Дорожники починають освоєння коштів по митному експерименту "Стан та ремонт доріг: що вдалося зробити, що буде зроблено"

Дорожники починають освоєння коштів по митному експерименту "Стан та ремонт доріг: що вдалося зробити, що буде зроблено"

Що вдалося зробити у цьому будівельному сезоні, а що ще буде зроблено.

 

Прогнозували майже 400 мільйонів, отримали 160. Дорожники області  починають освоєння коштів по митному експерименту. Перший об’єкт ремонту – дорога Т 25-28, що з’єднує Козелець з Бобровицею. Роботи розпочнуться  вже цього тижня

 

Зі зробленого дорожниками у цьому році – остаточно завершено південний під’їзд до Чернігова. На міжнародній дорозі М-01, на ділянці від села Ягідного до самого Чернігова, сучасне дорожнє покриття – технологія «Гарячого реміксу» та «Мультимаку».  Встановлено нові бар’єрні огородження, дорожні знаки та розмітка. Це один з восьми об’єктів, на які було закладено фінансування з державного бюджету в цьому році. Проте дорожники області констатують, реальними з них є лише чотири. Тривають роботи і на інших двох ділянках траси М-01.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Виконання по цим об’єктам більше 60%. До кінця будівельного сезону ми їх виконаємо. Четвертий об’єкт від Ічні, в сторону Парафіївки, і під’їзд до Качанівки. Тут на даний момент по постанові Кабміну є тільки 5 мільйонів, ми зараз просимо додаткові кошти 35 мільйонів, щоб повністю верхнім шаром пройти до Парафіївки і спуститись у Качанівку».

 

 

Інше джерело фінансування ремонтів – кошти від так званого «Митного експерименту». В лютому під час сесії облради депутати прийняли обласну програму, згідно з якою передбачено виділення 392 мільйонів гривень  на ремонт 22 об’єктів, які мали бути зроблені в цьому році.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Нажаль досить складна процедура погодження була. Спочатку затверджувався головою ОДА перелік, потім «Укравтодор», потім Мінінфраструктури і потім остання інстанція – це була Верховна Рада бюджетний комітет і нажаль ми отримали ці списки погоджені тільки на початку червня».

 

Пройшовши процедуру відкритих міжнародних торгів, дорожники на даний час можуть сказати, що всі об’єкти проторговані, тобто визначені підрядники, які виконуватимуть роботи, і лише зараз вони приступлять до ремонтів.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Сума, яка була 392 мільйони в переліку, нажаль вона тільки сума, на даний час по казначейських рахунках тільки 160 мільйонів. Тому будемо виконувати ці об’єкти згідно того переліку, який проторговувався. Тобто по черзі».

 

Наймасштабнішим об’єктом обіцяє бути дорога від Козельця до Борзни. Ще у травні був підписаний меморандум між облдержадміністрацією, Службою автомобільних доріг та товариством «Земля і воля» про спільне фінансування ремонтних робіт. Ділянку, що проходить Бобровицьким районом, робитиме своїм коштом приватне підприємство, а друга ділянка – Козелецький район, за кошти обласного бюджету. За попередніми розрахунками вартість робіт по другій ділянці складала 76 мільйонів, але після проведення торгів через систему Prozoro вдалося знизити ціну до 66 мільйонів.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «На сьогоднішній час договір підписаний, підрядником отриманий ордер на виконання робіт і я думаю, що завтра, післязавтра ми побачимо техніку на цьому об’єкті».

 

До 15-20 вересня мають бути виконані роботи і по іншим об’єктам – охоплено багато районів, пріоритет — територіальним дорогам, які з’єднують між собою райцентри. Дорожники кажуть, погода на заваді не стане. Будівельний сезон триває до 15 жовтня – 1 листопада.  Тому є півтора місяці, аби освоїти цю масу коштів.