УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Чернігівській області

» Прес-центр » відеогалерея » ДП "Чернігівський Облавтодор" оновить техніку для зимового утримання доріг

ДП "Чернігівський Облавтодор" оновить техніку для зимового утримання доріг

«Буде чим робити, буде кому робити» — так про роботу дорожників у 2017 році каже голова правління державної компанії «Автомобільні дороги України». Зростання заробітних плат майже вдвічі, закупівля нової техніки, реорганізація усіх процесів управління. В умовах таких змін розпочинають роботу у 2017 році облавтодори України.
Облавтодор оновить техніку для зимового утримання доріг. На 2017 рік держава загалом по Україні на це виділила 750 мільйонів гривень. Для проведення першого тендеру вже є 250 мільйонів. Ділитимуть техніку по областям будуть відповідно до кількості державних кілометрів.

 

Артем Гриненко, в.о. голови правління ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»: «На сьогоднішній день вже ми маємо 250 мільйонів виділених нам коштів на цей рік. Плануємо проводити тендер. Десь вже в лютому розпочати тендер та закупити в цьому році десь близько 273 одиниць техніки по країні. Це перша закупівля. Ця техніка буде з відвалом. Вона буде чистити дорогу та в неї буде обладнання соле-піксорозкидання. Є можливість переобладнати. Тобто зимою робити зимові роботи. Влітку її можна буде використовувати також в літніх роботах».

 

Що стосується зимового утримання доріг, облавтодор Чернігівщини наразі справляється. Зима цього року виявилась нетиповою для нашого клімату. Тож протиожеледних матеріалів потрібно більше, ніж планувалося. Зі старою технікою провести усі роботи вдається, та все ж вона працює «на ентузіазмі» — зношена практично на 70%. 12 років парк практично не оновлювався.

Андрій Тишина, директор Чернігівського облавтодору: «В найближчий час користувачі побачать нормальну техніку. Фактично ми і тією, що маємо вчасно справляємось із нашими задачами. Але це дуже складно для колективів і для безпосередньо працівників на цій техніці. Вона фактично працює вже більше на ентузіазмі тих водіїв, які молодші за неї».

 

Гарний стимул до роботи дорожникам – не лише нова техніка, а достойна зарплата. З 1 січня її підняли майже в два рази. В середньому вона становитиме 6400 грн., в залежності від розряду складності робіт.

 

«Автомобільні дороги України» у 2017-му оновлюються. Утрьох областях України запроваджують пілотний проект повної реорганізації системи управління дорожніми підприємствами. Облавтодор Чернігівщини має бажання стати одним із першопрохідців.

Артем Гриненко, в.о. голови правління ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»: «Пілот передбачає ряд фінансових та господарських дій, спрямованих на автоматизацію процесів, на прозорість усіх процесів, починаючи з закупівель і закінчуючи бухгалтерією та документообігом. На сьогоднішній день ще не вибрані ці облавтодори, які саме будуть приймати участь. Але бажання, яке виявив Чернігівський облавтодор приймаємо. Це розцінюємо як правильний напрямок. І в найближчі дні ми приймемо рішення чи буде Чернігів приймати участь у пілоті чи не буде».