Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » 27 СІЧНЯ УКРАВТОДОР ПРЕЗЕНТУЄ ПЛАНИ РОБІТ НА УКРАЇНСЬКИХ АВТОШЛЯХАХ У 2020 РОЦІ

27 СІЧНЯ УКРАВТОДОР ПРЕЗЕНТУЄ ПЛАНИ РОБІТ НА УКРАЇНСЬКИХ АВТОШЛЯХАХ У 2020 РОЦІ

27 січня у Києві Державне агентство автомобільних доріг України презентуватиме плани робіт на українських автошляхах - "Дороги UA 2020". Як повідомив голова Укравтодору Олександр Кубраков: "2020-тий стане переломним не лише за масштабом (у плані ремонтно-будівельних робіт – рекордні 4000 км) чи фінансуванням (залучаємо на дороги більше 60 млрд грн), але й за зміною самого процесу управління — ми прощаємося із застарілими підходами й рішеннями, маємо нульову терпимість до корупції та впроваджуємо сучасні світові практики".

Коротко підсумуємо результати роботи дорожнього господарства Чернігівської області у 2019 році.

На проведення робіт з поточного середнього ремонту державного бюджету було виділено майже 276 мільйонів гривень. В експлуатацію у 2019 році введено понад 20 кілометрів доріг державного значення. Нове покриття влаштовано на ділянках трас міжнародного значення (М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі та М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ) та національного значення (Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч).

В процесі ремонтних робіт було знято старе зношене покриття за допомогою фрезерування, влаштовано вирівнюючий шар зі щільної дрібнозернистої асфальтобетонної суміші і верхній з щебенево-мастикового асфальтобетону. Також в рамках поточного середнього ремонту виконувались роботи з укріплення узбіччя, влаштування з’їздів, місць для зупинки транспорту та організація дорожньої обстановки засобами безпеки дорожнього руху.

Усі робочі ділянки Служби автодоріг представлені у відкритому доступі на інтерактивній карті «Укравтодору». Дані відображаються за останні п’ять років, є інформація про вартість об’єкту, виконавця робіт, посилання на Prozorro та Cost Ukraine, фото/відео до та після.

На проведені роботи з поточного середнього ремонту діє гарантійний строк  5 років. На жаль, перевантажений великоваговий транспорт чинить негативний вплив навіть і на нове дорожнє покриття. З метою боротьби з водіями фур, що порушують норми по навантаженню, Службою автомобільних доріг спільно з Управлінням Укратрасбезпеки в області проводиться робота по контролю за рухом великовагового транспорту. Зокрема, у 2019 році було збудовано два нові майданчики для проведення габаритно-вагового контролю. Усього в області налічується їх шість, на найбільш інтенсивних напрямках руху.

Чималий комплекс робіт – це і експлуатаційне утримання автодоріг державного значення. Їх на балансі Служби автомобільних доріг у Чернігівській області майже 3 тисячі кілометрів. Це майже найбільша мережа в Україні, після Дніпропетровської області. На експлуатаційне утримання державних автодоріг у Чернігівській області у 2019 році пішло 336 мільйонів гривень. Це і ліквідація ямковості, організація безпеки дорожнього руху (розмітка, пішохідні переходи, бар’єрне огородження, знаки, штучне освітлення тощо, а також зимове утримання).

Так, у 2019 році було проведено ямковий ремонт на 1959 км автодоріг, де ліквідовано 422 тисячі квадратних метрів вибоїн. Найпоширеніший метод – гарячий асфальтобетон (367 тисяч квадратів) та пневмо-струменевий метод (52 тисячі квадратів). Також виконано роботи з розшивки та герметизації тріщин на дорожньому покритті – понад 32 тисячі погонних метрів.

В рамках експлуатаційного утримання виконувались роботи і на штучних спорудах – мостах. Зокрема, серед наймасштабніших робіт у 2019 році: ремонт із заміною деформаційних швів на двох шляхопроводах над залізницею на міжнародній трасі М-02, а також на національній дорозі Н-27 проведено роботи із відновлення щебеневої подушки, яка знаходиться під перехідними плитами прогонової будови мосту над річкою Замглай.

Також значне місце посідає і виконання заходів з облаштування безпеки дорожнього руху. Зокрема, у 2019 році було встановлено та замінено понад 3,5 тисячі дорожніх знаків та майже 1,1 тисячу напрямних стовпчиків. Нанесено розмітки понад 1,5 тисячі км проїзної частини та 2,2 тисячі км поздовжніх ліній, а також 262 од. пішохідних переходів та 310 квадратів напрямних острівців. Бар’єрного огородження встановлено понад 1,5 тисячі метрів та більше 25 тисяч метрів відремонтовано. Встановлено 4 нових світлофорних об’єкти. На трьох нових локаціях на державних трасах було влаштовано зовнішнє штучне освітлення (Новоселівка, Кошівка, Деснянка).

Окрім того, за рахунок державної програми, яку реалізує державне підприємство «Укрдорінвест», було влаштовано 11 демпферних систем – сучасних амортизаційних пристроїв для мінімізації наслідків ДТП.

На жаль, у 2019 році маємо відзначити проблему з вандалізмом на автомобільних дорогах державного значення, що загрожує безпеці дорожнього руху. Впродовж року час від часу дорожники області фіксували випадки крадіжок засобів організації дорожньої обстановки: бар’єрного огородження, стійок, компенсаторів, дорожніх знаків. Один з найзухваліших випадків незаконного втручання в дорожнє господарство третіми особами у 2019 році – це крадіжка нового оцинкованого бар’єрного огородження, що розділяє транспортні потоки на міжнародній трасі М-01, поблизу транспортної розв’язки з дорогою Р-56 (напрямок на Славутич).

Просимо користувачів автомобільних шляхів дбайливо ставитись до дорожньої інфраструктури Чернігівської області. Збереження та розвиток автодоріг - наша спільна справа.