УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Чернігівській області

» Прес-центр » новини » Уламок зруйнованого мосту через Десну поповнив фонди обласного історичного музею

Уламок зруйнованого мосту через Десну поповнив фонди обласного історичного музею

Сьогодні начальник Служби автомобільних доріг в Чернігівській області Роман Сміяненко передав його директору Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського Сергію Лаєвському для поповнення фондів музейного закладу. Новий експонат являє собою прошитий осколками авіабомб уламок залізної конструкції автомобільного мосту через річку Десна у Чернігові.

- "Як пам'ять. Для того, щоб не забували нащадки. В'їзд до Чернігова через цей міст - один з найкрасивіших в Україні, через історичний центр - Чернігівський Дитинець - колиску історичної пам'яті нашого народу часів Київської Русі, доби козацтва та гетьманщини. Сподіваємось, згодом побудувати нову переправу, кращу, яка повноцінно спавлятиметься з сучасним транспортним навантаженням, на чотири смуги руху", - зазначив Роман Сміяненко.

- "Це дуже важливо для музейної колекції, оскільки у ній зберігаються матеріали щодо будівництва цього мосту. Передані сьогодні фрагменти одразу потраплять до експозиції виставки «Рашизм=фашизм», яка нещодавно відкрилася у музеї, - підкреслив Сергій Лаєвський.

Нагадаємо, міст через Десну, який сполучав обласний центр з Києвом, був побудований у 1953 - 1957 рр., реконструкція проводилась 1993 р. та 2004 р. В ніч з 22 на 23 березня 2022 р. під час ворожої облоги Чернігова був зруйнований російською авіацією.