УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Чернігівській області

» Прес-центр » новини » Колектив Служби автодоріг у Чернігівській області пройшов навчання із мінної безпеки від The HALO Trust

Колектив Служби автодоріг у Чернігівській області пройшов навчання із мінної безпеки від The HALO Trust

Колектив Служби автомобільних доріг у Чернігівській області пройшов навчання із мінної безпеки від українського представництва The HALO Trust. Це британсько-американська організація, яка проводить гуманітарне розмінування, усуває загрози вибухонебезпечних залишків війни: знаходить вибухонебезпечні предмети, позначає території, складає мапи, очищає від вибухонебезпечних предметів, що не вибухнули в колишніх зонах бойових дій, зокрема мін-пасток, здійснює зв'язок з громадами з питань протимінної діяльності. З вересня представники організації приступили до роботи на території Чернігівської області.

Сьогодні Україна, з точки зору мінного забруднення, є найнебезпечнішою країною у світі. Агресивні терористичні дії ерефії стосовно нашої країни зробили особливо небезпечною і територію Чернігівщини. Після того, як окупаційні війська відступили, фахівці-вибухотехніки одразу приступили до очищення території області від вибухонебезпечних предметів. Проте обсяг робіт настільки великий, що на пошук та знешкодження підуть роки. І це при тому, що досі знаходимо нерозірвані боєприпаси часів Другої світової війни.

Тож нині маємо пристосовуватись до реалій сьогоденння, аби вберегти життя. Ховатись в укритті по сигналу "Тривога", мати складену тривожну валізку, бути готовими до відключення в будь-який момент світла, води, газу. І також дотримуватись правил мінної безпеки: https://www.unicef.org/ukraine/stories/patron-dsns-movies.

Наразі сапери вилучили на території Чернігівщини майже 48 тисяч небезпечних знахідок. Поступово фахівці проводять роботи з обстеження та розмінування і території дорожнього господарства. На окремих локаціях вже були вилучені нерозірвані снаряди від боєприпасів та залишені окупантами міни. Просимо користувачів автомобільних доріг бути обережними, особливо там, де базувалась та рухалась техніка окупантів, були активні бойові дії. Зважайте на попереджувальні таблички. Про небезпечні знахідки повідомляйте відповідні служби, ні в якому разі їх не чіпайте.