Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » БРИФІНГ ПРО СТАН ДОРІГ ОБЛАСТІ ПІСЛЯ ДВОХ МІСЯЦІВ ЗИМИ

БРИФІНГ ПРО СТАН ДОРІГ ОБЛАСТІ ПІСЛЯ ДВОХ МІСЯЦІВ ЗИМИ

Представники Служби автомобільних доріг у Чернігівській області зустрілися з журналістами, аби поговорити про стан автошляхів державного значення після двох місяців зими та які першочергові ремонтні роботи планується здійснити для забезпечення проїзду. 

На автошляхах області вже почала проявляти себе ямковість, яка інтенсивно утворюється на дорожньому покритті внаслідок частих коливань температури повітря та перезволоження дорожнього полотна, а також внаслідок недотримання водіями вантажівок вагових норм перевезень. Найбільше вибоїн виникає на ділянках, які експлуатуються понаднормово. З початку цього року ямковості зафіксовано близько 65 тисяч квадратів. Цифра не остаточна, нові руйнації продовжують виникати.

Узимку погодні умови дозволяють виконувати лише аварійні роботи. Планується проведення робіт по ліквідації холодним асфальтобетоном та методом просочення деформацій покриття на  найбільш проблемних ділянках на головних автомагістралях області. Це вимушений крок для усунення пошкоджень на проїзній частині для безпеки дорожнього руху. Це покращує умови проїзду, а також уповільнює стрімке руйнування дорожнього покриття на автошляхах у післязимовий період.

Ямковий ремонт гарячим асфальтобетоном для підтримання в проїжджому стані мережі автодоріг буде проведено навесні за належної плюсової температури повітря. У минулому році його було розпочато у квітні, коли врешті закінчилась зима. Нагадаємо, що тоді наприкінці березня в нашій області ще була сніжна погода і дорожники займалися зимовим утриманням. Тож чим раніше цьогоріч прийде справжня весна, тим швидше почнуться роботи із гарячим асфальтобетоном.

Також навесні на період відтавання ґрунтів земляного полотна на окремих автошляхах державного значення Чернігівської області, задля недопущення передчасного руйнування покриття,  планується введення обмеження руху вантажного транспорту. Попередні дати - з 11 березня по 26 квітня. Обмеження - 20 тонн загальна маса транспортного засобу і навантаження на вісь 7 тс.

Ямковість продовжує виникати, тривають роботи з встановлення дорожніх знаків для позначення проблемних ділянок доріг. Шановні водії, просимо бути уважними та обережними, обирайте безпечний швидкісний режим та не здійснюйте небезпечних маневрів, проїжджаючи ділянки доріг, вражені ямковістю.