УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » ДОРОЖНИКИ ПРОВОДЯТЬ АВАРІЙНИЙ РЕМОНТ

ДОРОЖНИКИ ПРОВОДЯТЬ АВАРІЙНИЙ РЕМОНТ

Цьогорічна зима відзначилась дощами та постійними коливаннями температурних показників між плюсом та мінусом. Такі погодні умови сприяють зниженню жорсткості дорожнього покриття і в результаті виникають вибоїни. Найчастіше виникає ямковість на ділянках автошляхів, де дорожнє покриття експлуатується понад нормативні міжремонті строки. Посилює руйнівний вплив на старий зношений дорожній одяг і великоваговий транспорт. 

Який механізм утворення вибоїн узимку? Під час замерзання в тріщинах асфальтобетонного покриття вода має розпліщувальний вплив і сприяє їх розкриттю. Послаблюються зв'язки між окремими частинками покриття, які під дією колісного навантаження починають руйнуватись. В результаті гідравлічного удару формується вибоїна. 

Наразі на автошляхах області дорожники вже проводять роботу з аварійного ремонту ямковості. Це вимушений захід, який вживають у зимовий період для термінового забезпечення безпечного проїзду автомобільного транспорту та захисту дорожнього покриття від подальшого руйнування. 

​​​​​​

Першочергова увага приділяється автошляхам міжнародного, національного та регіонального значення. За два тижні січня 2020 року на дорогах області аварійним ремонтом ліквідовано близько 300 квадратних метрів пошкоджень на дорожньому покритті. Дорожники працювали на автошляхах: М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ, Н-28 Чернігів-Городня-Сеньківка, Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, Р-69 Київ-Вишгород-Десна-Чернігів. Роботи продовжуються, адже погода сприяє поступовому розвитку ямковості у геометричній прогресії.

Шановні водії, будьте уважні за кермом! Звертайте увагу на попереджувальні дорожні знаки. Також нагадуємо, що для прийому звернень від громадян щодо стану проїзду дорогами державного значення Служба автомобільних доріг у Чернігівській області має електронну адресу, гарячу лінію диспетчерської служби та сторінку у Фейсбуці.