Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » ДОРОЖНИКИ ВЖЕ КРУТЯТЬ ХОЛОДНИЙ АСФАЛЬТОБЕТОН НА ЗИМУ

ДОРОЖНИКИ ВЖЕ КРУТЯТЬ ХОЛОДНИЙ АСФАЛЬТОБЕТОН НА ЗИМУ

Дорожники вже "крутять" холодний асфальтобетон на період осінньо-зимового утримання державних автошляхів 2019-2020 років. Цього тижня перші партії почав виготовляти АБЗ "Бахмач", розташований у селі Часниківка. Загалом на осінньо-зимовий період утримання автошляхів державного значення Чернігівської області планується заготовити 450 тонн холодного асфальтобетону. Сумішами для його виробництва дорожнє господарство забезпечене на 100%.

Холодний асфальтобетон – дорожньо-будівельна суміш, яку використовують для проведення аварійного ремонту покриття в осінньо-зимовий період. Особливістю цього матеріалу є можливість його використання за мінусових температурних показників, на вологу поверхню та при наявності несильних атмосферних опадів, коли необхідно терміново ліквідувати аварійну вибоїну, зупинити подальше руйнування покриття і забезпечити безпечний рух автомобільного транспорту. 

Холодні суміші готують у тих же змішувальних установках, що і гарячі суміші. Температура приготування холодних сумішей на 40–50% нижче ніж у гарячих. При виробництві холодного асфальту застосовують адгезійну добавку та малов’язкі (рідкі або розріджені в’язкі) бітуми. За рахунок цього суміш є пластичною та може зберігатися впродовж кількох місяців до безпосереднього використання. Після приготування холодна суміш проходить обов’язкову стадію охолодження до температури навколишнього середовища. Потім її фасують у спеціальну тару для зберігання. І далі використовують для проведення аварійних робіт з ліквідації ямковості.