Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ПРОЇЗДУ ДОРОГАМИ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ 6 ЛЮТОГО 2019 РОКУ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ПРОЇЗДУ ДОРОГАМИ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ 6 ЛЮТОГО 2019 РОКУ

Для забезпечення безаварійного руху транспорту на автошляхах державного значення у Чернігівській області минулої доби працювало 19 одиниць спецтехніки та 26 працівників від  ДП "Чернігівський облавтодор". На обробку дорожнього покриття від ожеледиці використано 39 тонн технічної солі та 26 тонн фрикційних матеріалів. У ніч на 6 лютого в області випало 2-3 сантиметри снігу. Зранку техніка у роботі, стан доріг задовільний, покриття мокре, проїзд автомобільного транспорту забезпечений.

За прогнозом обласного гідрометеоцентру, на території Чернігівської області 6 лютого вдень очікуються невеликі опади, місцями слабкий туман, на дорогах місцями ожеледиця. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 0...-5º морозу, вдень від -2º морозу до +3º тепла. На 7-8 лютого в області очікується такі погодні умови: мінлива хмарність, без істотних опадів, вночі та вранці місцями слабкий туман. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер північно-західний з переходом на південний 5-10 м/с. Температура вночі 7 лютого 0...-5º морозу, 8 лютого 4...-9º морозу, вдень від -3º морозу до +2º тепла.

 Служба автомобільних доріг закликає усіх водіїв до обов’язкового використання зимових шин та пристроїв проти ковзання на колесах, укомплектувати на зиму автотранспорт тросами та лопатами. Звертаємо увагу водіїв на особливості керування автомобілем в зимових умовах. Головне правило зимової їзди - повільно та обережно. Необхідно обирати безпечну швидкість руху, відповідну дорожнім умовам, збільшувати дистанцію з транспортом, що рухається попереду, і відмовитися від небезпечних маневрів. Дистанція між транспортними засобами повинна бути в тричі більша, ніж в літній період, це забезпечить безпечне гальмування автівки. За умов обмеженої видимості необхідно вмикати протитуманні фари та габаритні вогні.

Увага, у зв’язку з переходом температури через "0°С", на дорогах Чернігівської області місцями може бути ожеледиця, що значно збільшить довжину гальмівного шляху і зменшить керованість автомобілем! З особливою обережністю рухайтеся по мостах та естакадах, відмовтесь від ризикованих маневрувань. Неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху!

Водіям вантажного транспорту знову нагадуємо, що на період осінньо-зимового утримання у нашій області введено тимчасове обмеження руху для вантажного транспорту на аварійно небезпечних ділянках з крутим ухилом і спуском. Відповідно до цього обмеження, рух по даним ділянкам доріг вантажівки мають здійснювати обов’язково із цепами проти ковзання. Це наприклад, Тростянецька та Срібнянська балки на трасі Н-07 Київ-Суми-Юнаківка, а також Стахорщина та Ковпинка на трасі Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч. Ще одна ділянка – Путивлівський узвіз у Новгород-Сіверському районі на трасі Р-65 КПП «Миколаївка» – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП “Катеринівка. Там не лише рух є обов'язковим рух із цепами протиковзання, а і заборонено рух вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами. Підкреслюємо, що недотримання вимог дорожніх знаків створює потенційну аварійно-небезпечну обстановку на дорозі, також може стати причиною виникнення заторів.

Адресні привязки ділянок доріг державного значення, де діє "зимове" обмеження:

  

  • Н-07 Київ – Суми – Юнаківка, ділянка км 179+000 – км 190+000 (Тростянецька та Срібнянська балки) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  • Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч, ділянка км 153+600 – км 155+400 (с. Стахорщина) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  • Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч, ділянка км 192+100 – км 194+600 (с. Ковпинка) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  • Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП “Катеринівка”, ділянка км 77+670 – км 78+250 (с. Путівськ) – рух вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами заборонений, рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  •  Т-25-19 Холми – Авдіївка – Оболоння, ділянка км 27+200 – км 33+200 (с. Понорниця) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів.