УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » НА Н-07 КИЇВ – СУМИ – ЮНАКІВКА МІЖ МИРНИМ ТА ХАРКОВИМ ЛІКВІДОВАНО ПУЧИНОУТВОРЕННЯ

НА Н-07 КИЇВ – СУМИ – ЮНАКІВКА МІЖ МИРНИМ ТА ХАРКОВИМ ЛІКВІДОВАНО ПУЧИНОУТВОРЕННЯ

В межах експлуатаційного утримання на автомобільних дорогах області виконуються роботи з ліквідації деформацій на асфальтобетонному покритті. Це ямковий ремонт гарячим асфальтобетоном та струменевим методом. Міра необхідна для збереження дороги у проїзному стані, захисту покриття від подальшого руйнування та безпеки дорожнього руху. Станом на 24 липня на дорогах області усунуто 214583,6 квадратних метрів ямковості. І таким чином забезпечено проїзд на 1325,3 км покриття доріг, де раніше були вибоїни.

Нещодавно на автомобільній дорозі Н-07 Київ – Суми – Юнаківка дорожники усували такий вид деформації на дорожньому одязі як пучиноутворення та здимання.

Часто такий вид руйнування обумовлений типом ґрунтів, що знаходяться під основою дорожнього покриття, міграцією вологи в них. Прискорює утворення пучин надмірне навантаження від коліс великовагового транспорту. Старе покриття не витримує і починається процес суцільного руйнування дорожнього одягу.

Зважаючи, що почався процес збору зернових, звертаємося до вантажоперевізників. Наголошуємо на необхідності дотримання вагових норм, встановлених в Україні для перевезення вантажів. Верхня межа – 40 тонн. Також нагадуємо, що улітку діє додаткове обмеження для вантажних транспортних засобів. При температурі понад 28 градусів навантаження на вісь має бути не більше 7 тонн, а загальна маса – на більше 24 тонн. По території Чернігівської області це обмеження діє з 10:00 до 22:00.