УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » У НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ СТАРТУВАВ РЕМОНТ 20-КІЛОМЕТРОВОГО ВІДРІЗКА ТРАСИ Н-27 ЧЕРНІГІВ - ГРЕМ'ЯЧ

У НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ СТАРТУВАВ РЕМОНТ 20-КІЛОМЕТРОВОГО ВІДРІЗКА ТРАСИ Н-27 ЧЕРНІГІВ - ГРЕМ'ЯЧ

У процесі оновлення 20-кілометрова ділянка дороги Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч від міста Новгорода-Сіверського до села Лоска.

Наразі розпочато роботи з влаштування вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття. Паралельно проводиться укладання геотекстилю в ровиках поширення та влаштування цементової суміші для посилення основи дороги. Також розчищається узбіччя від хащів та порослі.

Генпідрядник – ТОВ «ДС Пром Груп».

Напливи, колії, суцільна ямковість, - те у що перетворилась дорога за тривали час час активної експлуатації. Нею користуються вантажоперевізники, у тому числі і водії міжнародних перевезень. Також це пасажирське транспортне сполучення жителів північної частини Чернігівської області з обласним центром, столицею України та Сумщиною.

Дорога веде до однієї з туристичний перлин Чернігівської області - найпівнічнішого міста України Новгродо-Сіверського, Це одне з найстаріших міст Чернігівщини, колишня столиця стародавнього Сіверського князівства. Дух часів Київської русі тут зберігся в історико-культурному музею-заповіднику "Слово о полку Ігоревім". З Дитинця у Новгороді-Сіверському у 1185 році вийшов у свій знаменитий похід князь Ігор Святославич.

Для того, аби дорога була витривалішою до наявного транспортного навантаження спочатку укладається шар з органо-мінерального матеріалу з цементом, далі вирівнюючий шар з дрібнозернистого асфальтобетону, останнім - верхній шар з щебенево-мастикового асфальтобетону. Буде влаштовано нове дорожнє покриття на основному проїзді, з’їздах, перехідно-швидкісних смугах, заїзних кишенях.

Відремонтована ділянка буде облаштована усією інфраструктурою: встановлено нові дорожні знаки, металеве бар’єрне огородження, напрямні стовпчики, нанесена розмітка. Будуть оновлені зупинки транспорту: автопавільйони, посадкові майданчики, тротуари до них. Влаштовано освітлення пішохідних переходів та систему відеоспостереження. Поблизу Стахорщини облаштований майданчик для відпочинку (з туалетом та контейнером для сміття).

В процесі ремонту передбачається також вирубка придорожніх насаджень. По Новгород-Сіверському району вже давно утворились тунелі з дерев вздовж дороги. Чимало порослі на узбіччі близько до краю дороги, гілки дерев нависають над проїзною частиною.

В рамках Програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.