УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » ВОДІЇ ВАНТАЖІВОК, ДОТРИМУЙТЕСЬ ДІЮЧИХ ОБМЕЖЕНЬ ПРОЇЗДУ ПІД ЧАС СПЕКИ! ДО ЧЕТВЕРГА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ+30

ВОДІЇ ВАНТАЖІВОК, ДОТРИМУЙТЕСЬ ДІЮЧИХ ОБМЕЖЕНЬ ПРОЇЗДУ ПІД ЧАС СПЕКИ! ДО ЧЕТВЕРГА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ+30

Цього тижня на Чернігівщині з понеділка по четвер вдень температура сягатиме +29...+31. За такої погоди перегріте сонцем асфальтобетонне покриття особливо вразливе до надмірного навантаження від великовагового транспорту, є необхідність зменшити навантаження великовагового транспорту на дорогах, аби мінімізувати утворення руйнацій покриття.
З метою збереження доріг в Україні щороку вводиться обмеження для вантажівок на спекотний період. У цьому році воно діє з 10 травня. При температурі понад 28 градусів навантаження на вісь має бути не більше 7 тонн, а загальна маса – на більше 24 тонн. По території Чернігівської області це обмеження діє з 10:00 до 22:00.


На жаль, з року в рік спостерігаємо систематичне порушення водіями вантажного транспорту діючих обмежень проїзду. Це призводить до виникнення колійності, сітки тріщин, ямковості, здимання покриття.


Особливу увагу хочемо звернути на дорогу Т-25-21 Сосниця - Шаповалівка - /М-02/. Сюдою фури часто скорочують шлях з міжнародної дороги М-02 до національної Н-27. Ще з 2011 року, за ініціативою Сосницької селищної ради, на цій дорозі введено постійне обмеження на рух вантажного транспорту, маса якого перевищує 12 тонн. Вже майже десять років цю заборону водії вантажівок ігнорують. Руйнуючи покриття та створюючи аварійно небезпечну обстановку для місцевих жителів та їхніх осель.


Просимо водіїв фур дотримуватися встановлених в Україні вагових для перевезення вантажів, планувати маршрути відповідно до погодних умов. Це запорука того, що дорожнє покриття буде служити довше для усіх користувачів автошляхів області.
Просимо правоохоронні органи посилити контроль за рухом вантажного траспортну задля недопущення руйнування доріг Чернігівської області.