УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » Володимир Гузема: «Головна мета – забезпечити безперебійний та безпечний рух транспорту»

Володимир Гузема: «Головна мета – забезпечити безперебійний та безпечний рух транспорту»

Минулий зимовий сезон для Служби автодоріг розпочався 24 листопада, в цьому вперше обробляти дорожнє покриття довелось вже з 20 жовтня.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг у Чернігівській області: «В цьому році на сьогодні,   ми використали піщано-сольової суміші майже у 1,5 рази більше, чим у минулому році за увесь сезон, і в 2,5 рази більше, ніж на цю дату минулого року».

Вдвічі більше, ніж минулого року, дорожникам довелось заготувати і ремонтної холодної асфальтобетонної суміші — активно ліквідовувати ямки почали вже зараз, взимку, бо цієї весни їх теж буде більше, ніж зазвичай.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг у Чернігівській області: «На даний час  вже  13 переходів через 0° — велике навантаження йде на асфальтобетонне покриття. Якщо вдень тала вода заходить в тріщини на асфальті, то вночі вона розширюється і з’являється ямковість».

Більше снігу — більше проблем — більше робочих змін у дорожників. Єдине, чого не стало у них більше, — техніки. Із 1200 одиниць, потрібних для якісної роботи на 7 700 кілометрах доріг, є в п’ять разів менше — 283. Найновіші 2 одиниці — 2011 року,найстаріші і від 1960-го, тож  із незавидною періодичністю ламаються. На цей рік на дороги державного користування у бюджет заклали 14 мільярдів гривень, половина з яких піде на погашення вже існуючих заборгованостей. Обнадіюють дорожників три речі — ініціатива прем’єр-міністра України про виділення 750 млн. грн. на нову дорожню техніку, приєднання Чернігівщини до експерименту по фінансуванню ремонту доріг з митних зборів та децентралізація. Саме завдяки їй створеним об’єднаним територіальним громадам вдалося поремонтувати свої дороги місцевого значення, які ремонту не бачили десятками років. Із Служби автомобільних доріг на такі ремонти можуть додати 10-20% коштів за програмою співфінансування.

Але якою б не була складною ситуація на зимових дорогах Служба автодоріг області не допустить на Чернігівщині перекриття доріг, запевнив Володимир Гузема:  «Я проти, перекривання доріг  області. Це тоді вже некомпетентність деяких дорожників. Наша задача — забезпечення проїзду, хоч він може бути і ускладнений. Хочу вибачитись і пояснити — ми прибираємо дороги по пріоритетності : магістральні, національні, регіональні, потім територіальні. Не завжди вистачає сил і часу на місцеві проїзди. На сайті є телефони наших чергових — я звертаюсь до учасників дорожнього руху телефонувати про ускладнення на дорогах, ми будемо направляти техніку».

З ПОЧАТКОМ НЕ СПРИЯТЛИВИХ ПОГОДНИХ УМОВ ТЕХНІКА ТА ПРАЦІВНИКИ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В ЦІЛОДОБОВОМУ ЧЕРГУВАННІ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАДОВІЛЬНОГО СТАНУ ПРОЇЗДУ ДОРІГ.(ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Заздалегідь пересвідчитися у можливості проїзду запланованим маршрутом водії можуть за телефонами цілодобової диспетчерської служби (0462) 661 893 або (0462) 699-566.

Більш детальна інформація знаходиться на сайті в розділі ЗИМОВЕ УТРИМАННЯ